غذاهای خیابانی پنانگ مالزی

غذاهای خیابانی پنانگ مالزی

جنوب شرق آسیا به جهت داشتن غذاهای خیابانی خوشمزه و ارزان معروف است چون در بیشتر این کشورها خیابان هایی را می بینید که پر از فروشندگانی هستند که به پخت غذاهای خوشمزه و فروش آن ها مشغولند. مالزی و پنانگ هم استثناء نیستند؛ خیابان های شهر پنانگ مخصوصا ناحیه «جورج تاون» به خاطر تنوع فرهنگی به بهشت شکم گردان معروف است. مردمی با فرهنگ های مختلف که از زمان های قدیم در این ناحیه زندگی می کنند تنوع غذایی زیادی را با خودشان به خیابان های پنانگ آورده اند. در این خیابان ها هر غذایی بخواهید پیدا می کنید و طعم غذاهای متنوع آنقدر خوشمزه است که نمی دانید کدام را انتخاب کنید. حتی مردم سنگاپور هم اعتراف می کنند که غذاهای مالزی خوشمزه تر هستند. با اینکه ممکن است هوا بارانی باشد ولی خودتان را به این خیابان ها برسانید و غذاهای خیابانی که دلیل سفر خیلی ها به این شهر هست را امتحان کنید.

چار کوای تاوی (Char Koay Teow)

غذاهای خیابانی پنانگ مالزی

پنانگ غذاهای نودلی زیاد و پرطرفداری دارد. «چار کوای تاوی» از غذاهای نودلی محبوب است که از نودل های پهن برنج درست می شود. این نودل ها با مواد دیگری مثل میگو، صدف، تخم مرغ، سس سویا، جوانه لوبیا و … ترکیب و بر روی حرارت زیاد سرخ می شوند. اگر برای درست کردنش از تخم اردک استفاده شود طعم خیلی بهتری پیدا می کنند. این غذا برای مردم سنگاپور خیلی آشناست و غذای محبوب ملی مالزی و سنگاپور به حساب می آید.  پنانگ غرفه های غذاخوری مخصوصی برای این غذا دارد و برای درست کردنش از طعم و مزه های خاصی استفاده می کند. اگر برای خوردن این غذا به رستوران wok hei پنانگ بروید تازگی مواد اولیه به کار رفته در غذا واقعا اشتهایتان را باز می کند. دکه های غذاخوری Lorong Selamat هم یکی از بهترین جاها برای امتحان این غذاست که واقعا ارزش رفتن دارد.

Koay Teow Th’ng

غذاهای خیابانی پنانگ مالزی

نگاه به اسم عجیب غریب این غذا نکنید چون در واقع یک جور سوپ است که از مواد ساده ای مثل گوشت، پیاز خرد شده، کاهو و نودل های پهن برنج درست می شود. سوپ نودل با ادویه هایی مثل فلفل قرمز، سیر یا آبلیمو خورده می شود تا عطر و طعم بهتری پیدا کند. خوردن این سوپ در حالی که در گوشه خیابان بر روی صندلی غذاخوری ها نشسته اید و در حال تماشای باران و دیگر گردشگران هستید یکی از لذت بخش ترین بخش های سفر به پنانگ است.

پنانگ آسام لاکسا(Penang Assam Laksa)

غذاهای خیابانی پنانگ مالزی

سوپ نودلی ترش و تند که با گوشت ماهی درست می شود. برای درست کردن این غذا اول گوشت ماهی را به خوبی آب پز و با مواد دیگری ترکیب می کنند. نودل را هم جداگانه در آب جوش می پزند و در آخر مواد سوپ که به خاطر وجود تمبر هندی به شدت ترش است بر روی نودل ریخته می شود. بیشتر گردشگران با خوردن این غذا آن را برای همیشه در لیست غذاهای موردعلاقه خود قرا می دهند و در هر بار سفر به مالزی آن را امتحان می کنند. می توانید این غذا را با نودل سفید یا زرد سفارش دهید.

لور باک (Lor bak)

غذاهای خیابانی پنانگ مالزی

ازآن غذاهای گوشتی است و در آن خبری هم از نودل نیست! برای درست کردن این غذا تکه های گوشت را در روغن زیاد سرخ می کنند و بر روی آن سویا و سس قرمز می ریزند. مواد دیگری مثل ماهی، تخم مرغ، سوسیس، توفو (پنیر لوبیا) هم در کنار بشقاب گذاشته می شود. این گوشت های لوله ای با ترکیب ۵ ادویه مختلف طعم دار می شود و مزه ای  ناب پیدا می کند که جز در پنانگ در هیچ جای دیگری این طعم متفاوت را احساس نمی کنید. همانطور که از مواد تنوع اولیه معلوم است غذایی مقوی و سنگین است که به عنوان وعده اصلی شام و ناهار استفاده می شود.

 

http://safaremalaysia.com

 

 

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn