شهر گربه ها در مالزی

شهر کوچینگ در مالزی شهریست پر از مجسمه‌های گربه که سراسر آن را فراگرفته و باعث شهرت این شهر شده‌است. این شهر در ایالت ساراواک کشور مالزی واقع شده است که پر از انواع گربه می باشد. در پیاده‌روها، چهارراه‌ها و چراغ‌های راهنمایی،پارک‌ها، داخل فلکه‌ها و پشت بام‌ها گربه‌ وجود دارد. اما برخلاف سایر شهرها، اکثر جمعیت گربه‌های این شهر را مجسمه‌ها و تندیس‌هایی تشکیل داده‌اند که مردم عاشق گربه‌ی آن، در همه جا نصب کرده‌اند.

 

شهر گربه ها در مالزی
این علاقه از نام شهر نشات گرفته است. کوچینگ از یک کلمه‌ی مالایی به نام kucing گرفته شده که به معنی گربه می باشد. برخی اعتقاد دارند که نام شهر از نام یک میوه به اسم mata kucing ریشه گرفته است که به طور گسترده در مالزی و اندونزی رشد می‌کند.
ساراواک زمانی حدود ۲ هزار سال پیش بخشی از قلمروی سلطان برونئی بود، اما پادشاه این کشور، ساراواک را به عنوان هدیه‌ای به یک ماجراجوی بریتانیایی به نام جیمز بروک هدیه کرد چون این فرد ماجراجو در سرکوب کردن قیامی به این سلطنت کمک کرده بود و این منطقه را به عنوان ملک شخصی اداره می‌کرد. حکومت بروک تحت‌الحمایه‌ی فرمانروایی راجا چارلز بروک، راجاها و شاهزاده‌های قرار گرفت. بروک پادشاهی خود را با افتخار پیش برد، سیستم بهداشتی ساکنان قلمروی خود را بهبود بخشید و پیشرفت‌های مختلفی در شهر ایجاد کرد، از جمله ساخت بیمارستان، قلعه، زندان و چندین ساختمان دیگر. خانواده‌ی بروک تا زمان اشغال ساراواک توسط ژاپن در دسامبر سال ۱۹۴۱، بر این منطقه حکومت می‌کردند.
طبق یک افسانه‌ای که بارها تکرار شده، جیمز باروک زمانی که اولین بار به کوچینگ رسید، از راهنمای محلی خود اسم شهر را پرسید. راهنما هم گویا فکر کرده که جیمز باروک به گربه‌ای اشاره می‌کند، پس می‌گوید کوچینگ یعنی گربه. اما گفته می‌شود این داستان جعلی است و دلیل این امر آن است که قوم مالایی در ساراواک، گربه را به جای کلمه‌ی مالایی کوچینگ، پوساک می‌نامند.

شهر گربه ها در مالزی
یک مجسمه‌ی گربه‌ی یک و نیم متری در کوچینگ به عنوان گربه‌ی بزرگ مورد احترام همگان قرار گرفته است. گربه‌ی سفید با سبیل‌های سیمی که نیک نامیده می‌شود، لباس‌های سفید به تن‌اش کرده‌اند، در طول جشن‌های بزرگ (لباس قرمز برای سال نوی چینی، لباس سبز در عید فطر، لباس‌ بابانوئل در کریسمس و در جشنواره‌ی برداشت محصول، لباس سنتی Iban) با لباس مختلف، با رنگ متفاوت ظاهر می‌شود.
روی دیوارهای شهر، دیوارنگاری‌هایی به شکل گربه کار شده، مغازه‌ها پر از سوغاتی‌هایی به شکل گربه هستند، تی‌شرت‌هایی با طرح گربه در مغازه‌ها پر است و حتی در این شهر کافه‌ای را می‌توانید ببینید با اسم Meow Meow Cat!

شهر گربه ها در مالزی
دانشگاهی در کوچینگ با نام I-CATS وجود دارد که اختصار دانشگاه بین‌المللی تکنولوژی پیشرفته‌ی ساراواک (International College of Advanced Technology Sarawak) است. نام رادیوی محلی این شهر نیز Cats FM است.
معروف‌ترین جاذبه‌ی گردشگری کوچینگ با موضوع گربه، موزه‌ی گربه است که شامل بیش از ۴ هزار اثر هنری، از جمله نقاشی‌ها و یادبودهای مربوط به گربه‌ها می‌شود. در این موزه مومیایی یک گربه از یونان باستان به نمایش گذاشته شده است. اینجا همچنین می‌توانید گالری تبلیغات مربوط به گربه‌ها و ۵ گونه از گربه‌های وحشی که در بورنئو یافت می‌شود را نیز ببینید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر اجاره اتومبیل در کشور مالزی و بازگشایی پل لنکاوی و بهترین قیمت تور مالزی در مهر با شماره های 02187170 و 02188505454 تماس بگیرید.

http://safaremalaysia.com

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn