باغ گیاه شناسی ژاپنی برجایا در مالزی

باغ گیاه شناسی ژاپنی برجایا در مالزی

دهکده ژاپنی و باغ گیاه شناسی برجایا در بوکیت تینگی مالزی در فاصله ۵۸ کیلومتری شهر کوالالامپور قراردارد. در بدو ورودتان به این باغ، با منظره دیدنی کوه های سرسبز روبرو می شود .اگر با ماشین شخصی به این مکان می روید بهتر است بدانید که مشکل جای پارک نخواهید داشت، چرا که در آن، ۶ الی ۸ پارکینگ برای ماشین و ون تعبیه شده است. هرچند، در روزهای تعطیل که جاده تا بالای ورودی این باغ بسته می شود، باید ماشین تان را کمی دورتر پارک کنید. می توانید سراشیبی این منطقه را در مدت ۵ دقیقه یا کمتر قدم زنان بالا بروید یا از ماشین های مخصوصی که برای رفت و آمد بازدید کنندگان قرار گرفته اند استفاده کنید.

در سفرتان به این باغ حتما یک جفت کفش مناسب پیاده روی بپوشید. چون قرار است با سرازیری و سراشیبی های زیادی برخورد کنید. قدم زدن در باغ ژاپنی با هوای تازه و محیط سرسبز و دیدنی اش بسیار آرامش بخش است. انتظار دیدن شکوفه گل های رنگارنگ و ژاپنی هایی که در این باغ قدم بزنند را نداشته باشید! در عوض اینجا می توانید رودخانه هایی با ماهی کوچک و خال خالی کوی ، دریاچه و آبشارهای کوچک را ببینید . نقشه های موجود در باغ، شما را به قسمت های مختلفی از آن هدایت می کند. یکی از این مسیر ها به اسپای تاتامی ، می خورد که طرفداران زیادی دارد.

باغ گیاه شناسی ژاپنی برجایا در مالزی

در قسمت گیاه شناسی این باغ، روی هر درخت تابلویی شامل نام بومی و علمی آن به همراه مشخصاتش می بینید. اگر عاشق طبیعت هستید، این باغ بهترین مکان برای گذراندن وقتتان به شمار می آید.

اگر واقعا به دنبال کسب و آرامش و لذت بردن از این دهکده ی کوچک ژاپنی هستید توصیه می شود که در طول هفته به این مکان بیایید. آخر هفته ها این باغ پر از افراد و بچه هایی می شود که برای گذراندن روز تعطیل شان به اینجا آمده اند و حسابی شلوغ می شود.

http://safaremalaysia.com/

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn