باغ وحش سنگاپور

باغ وحش سنگاپور
باغ‌وحش مدرن سنگاپور در گذشته به باغ جانورشناسي شهرت داشت و به نام باغ‌ وحش مانداي شناخته می شد.این باغ‌ وحش 27 ژوئن 1973 در منطقه‌اي سرسبز و پوشيده از گياهان مختلف و گوناگون به وسعت 28 هكتار افتتاح شد، سپس 40 هكتار جنگل هم به آن افزوده شد و باغ‌ وحش توسعه يافت. طراحان اين باغ‌ وحش پيشرفته از ابتدا محيط طبيعي مناسبي را براي انواع گونه‌هاي جانوري آن تدارک دیده بودند.

در حال حاضر در باغ‌ وحش سنگاپور 315 گونه متنوع جانوري که معمولا بيشتر آنها آزادانه در محيطي باز زندگي مي‌كنند ، در معرض دید طبیعت دوستان قرار دارند. آنها از روش‌هايي پيشرفته و طبيعي براي نگهداري و به نمايش گذاشتن جانوران استفاده كرده‌اند و بازديدكنندگان مي‌توانند در محيطي همراه با امنيت از ديدن اين جانوران لذت ببرند. شایان ذکر است که این باغ وحش میزبان عجیب ترین نوزادان حیوانات می باشد . گردشگران در این باغ وحش می توانند هم به صورت پياده به ديدن حيوانات رفته و هم با ماشين‌هاي ويژه‌اي كه باغ‌ وحش براي اين منظور تدارک ديده ، استفاده کنند. از جمله وسایل نقلیه موجود در باغ وحش سنگاپور باید به تراموا يا واگن برقي، قايق، اسب‌هاي پا كوتاه و كوچك و كالسكه‌هايي كه با اسب كشيده می شوند اشاره داشت .

طراحان براي جدا كردن محيط جانوران و فاصله گذاشتن آنها از بازديدكنندگان از مانع‌هاي نامرئي، گودال‌هاي بزرگ حفاظتي و شيشه‌هاي بزرگي كه پس‌زمينه‌اي از جنگل دارد و... استفاده كرده‌اند. محوطه نگهداري از حيوانات باغ‌ وحش سنگاپور از بخش‌هاي متنوعی تشكيل شده كه عبارتند از: طبيعت دور افتاده استراليا؛ (سرزمين گربه‌ها) پلنگ، كاراكال، جگوار و شيركوهي، فيل‌هاي آسيايي، خرس‌هاي قطبي، (قلمرو نخستين‌ها) گونه‌هاي مختلف ميمون و شامپانزه، ميمون‌هاي دماغ دراز، (باغ خزندگان) گونه‌هاي مختلف تمساح‌ها، مارها، مارمولك‌ها و لاك‌پشت‌ها، (جنگل شكستني) انواع لمور، روباه و كانگورو؛ (آفريقاي وحشي) شير، يوزپلنگ، كرگدن، زرافه و گورخر و بالاخره ببر سفيد.

 

safaremalaysia.com

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn