peneng3

جزیره پنانگ در ساحل غربی پنینسولار مالزی قرار دارد. این جزیره جزء ایالت پنانگ به شمار می رود. با وجود این که این ایالت دومین ایالت کوچک مالزی می باشد، از نظر تراکم جمعیت بالاترین رتبه را دارد. با وجود این که سبرانگ پرای دو و نیم برابر بزرگتر از پنانگ است، جمعیت آن حدود نصف آن است. 

کانال شمالی و جنوبی حایل بین جزایر پنانگ و سبرانگ پرای است. این دو جزیره به وسیله پل پنانگ به یکدیگر متصل می شوند. این پل بزرگترین پل مالزی و یکی از بزرگترین پل های آسیا است. 

penang2

نام پنانگ از تلفظ انگلیسی اسم مالزیایی جزیره، پولائو پینانگ، برگرفته شده است. امروزه نیز بومیان این ناحیه کماکان آن را پنانگ تلفظ می کنند. 

جزیره پنانگ که به مروارید شرق نیز معروف است، یکی از مراکز توریستی مهم مالزی است و فعالیت ها و مراکز بسیاری برای تفریح در این جزیره وجود دارد. جمعیت این جزیره 700 هزار نفر است که 59 درصد آن ها چینیف 32 درصد مالزیایی و 7 درصد هندی هستند. این جزیره به سرو غذای محلی بی نظیرش معروف است و پایتخت غذای مالزی است. هتل ها و مکان های تفریحی بسیاری در جزیره وجود دارند که بیشتر آن ها اطراف شهر جورج تاون مستقر هستند.

penang1 

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn