پارک گونونگ مولو یک پارک ملی در مالزی و جزء میراث جهانی یونسکو میباشد. این پارک شامل غارهایی از جنس سنگ آهک در میان یک جنگل انبوه استوایی-کوهستانی است.

Gunung-Mulu-National-Park-53499

غار گوزن، غار باد و غار ویکی از طولانی ترین غارهای این پارک میباشد و سن آنها بین 17 تا 40 میلیون سال است که به عنوان طولانی ترین غارهای جهان نیز بشمار میرود.

steamworkshop webupload previewfile 147054426 preview

گونونگ مولو گونه های جانوری خاص مانند: میمون دم دراز، گیبون، سنجاب، گوزن و خرس کوچک که تنها خرس شناخته شده در جنوب شرق آسیاست  را در خود جای داده است. پارک ملی گونونگ مولو شامل تعداد زیادی از گونه های گیاهی از جمله گیاهان گلدار، درختان و قارچ ها میباشد. جنگل سنگ آهک و دیگر گونه های گیاهی از جمله جنگل گرمسیری کرانجاس نیز با مناظری زیبا و دلچسب به چشم میخورد. در این پارک قلل تیز عظیم و دره های عمیق شما را شگفت زده خواهد کرد.

mkmlkjlkjl 

شما از طریق فرودگاه مولو، پروازهای بین فرودگاه مولو و میری که بصورت روزانه میباشد  و پرواز کوچینگ (سه شنبه، پنج شنبه و شنبه) و کوتا کینابالو (سه شنبه، پنج شنبه و شنبه) درماسواینگ میتوانید به این منطقه زیبا بروید . روش دیگر با استفاده از قایق است. محلی برای اسکان نیز نزدیک  پارک ملی گونونگ مولو آماده پذیرایی از شماست.

571ded6baac1a 

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn