جزیره تیومان، این بهشت زیبا در جنوب دریای چین، در  کیلومتری ساحل پاهانگ قرار دارد و یکی از مکان های دیدنی تورهای مالزی است

تیومان

تیومان یکی از بهترین جزیره های دنیا به شمار می رود و  1959 محل برگزاری موسیقی های هالیوود، "اقیانوس آرام جنوبی" بوده است. طبق یک افسانه، این جزیره آخرین استراحتگاه شاهزاده افسانه ای اژدها بوده است. آبهای گرم و مناظر زیبا تیومان را به محل مناسبی برای غواصان تبدیل کرده است.
مناظر شگفت انگیزی از قبیل چترهای دریایی رنگین، مرجان های شاخ گوزنی، کیسه دریایی و اسفنج های دریایی زیبا را کشف کنید. غواصان می توانند از شنا در کنار زمردماهیان ناپلئونی، تروالی راه راه طلایی، طوطی ماهی و دسته هایی از ماهی تفنگدار لذت ببرند.
این جزیره مکان مناسبی برای گذراندن روزها در زیر آفتاب و تفریح کردن است. در آبهای سبز رنگ شنا کنید، از قدم زدن در ساحل لذت ببرید یا با صدای موج ها به خواب بروید. چندین روستا در اطراف این خط ساحلی پراکنده شده اند، بزرگترین آنها عبارتند از سالانگ، تکک، جنتینگ، پایا و جوارا.

هر روستا محیط متفاوت و منحصر به فردی دارد. مناظر سرسبز تیومان زیستگاه انواع بی نظیری از گیاهان و حیوانات کوچک است از قبیل پروانه ها، بزمجه ها، گوزن ها و میمون ها. این گیاهان و جانوران در فیلم های مستند شبکه National Geographic نمایش داده می شوند.

سازندهای گرانیتی این جزیره برای سنگ نوردی عالی هستند. افرادی که روحیه ماجراجویی دارند می توانند صخره های عظیم و افسانه ای گونونگ ننک سموکوت یا Dragons Horns (شاخ های اژدها) را بپیمایند تفرجگاه برجایا تیومان با داشتن ساحل، زمین گلف و اتاق ماساژ و قرار گرفتن در کنار تپه ها و مناظر زیبا مکان لوکسی برای اقامت به شمار می رود.

 

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn