بهترین زمان برای سفر به مالزی

بهترین زمان برای سفر به مالزی

کشور مالزی، در جنوب شرقی آسیا واقع شده و از طرف شمال با تایلند، از طرف جنوب با سنگاپور و از غرب، با اندونزی همسایه است. مالزی، آب و هوای استوایی و با رطوبت زیاد دارد و باتو.جه  به بارش باران های موسمی که باران هایی سیل آسا هستند، همیشه برای توریست ها سوال است که بهترین زمان سفر به مالزی کی است

آب و هوای استوایی مالزی و رطوبت بسیار بالای آن در تمام سال ممکن است برای برخی از افراد اذیت کننده باشد. دمای هوا در این کشور، در طول روز از ۳۰ درجه بیشتر می شود و شب ها هم کمتر از ۲۰ درجه نمی شود. آب و هوای مالزی، تقریبا همیشه ثابت است و تغییر خاصی نمی کند و علت آن هم، وجود کوه های تیتیوانگسا در شرق کشور و جزیره سوماترا است که همچون حصاری این کشور را احاطه کرده اند و به همین جهت، در هر ماه فقط ممکن است کمی درجه تغییر دما داشته باشد. در سفر به مالزی همیشه باید منتظر بارش باران باشید. طبیعت سرسبز و زیبای جنگلی این کشور نیز به دلیل بارش همین باران های سیل آساست.

بهترین زمان برای سفر به مالزی

ماه های سپتامبر تا آوریل، فصل بارش باران های موسمی در مالزی است اما با این وجود همچنان هوا گرم است. در ماه های اکتبر و نوامبر که میزان بارش باران به ۲۷۰ میلیمتر می رسد، در بارانی ترین ماه سال هستیم و ماه ژانویه با ۱۸۰ میلیمتر بارش، خشک ترین ماه سال در این کشور است.

به طور کلی، بهترین زمان سفر به ساحل شرقی مالزی زمانی است که بارش کمتری دارد که بین ماه های جون تا جولای است . اگر هم در ماه های نوامبر تا فوریه به این کشور سفر کنید منطقه ی مناسب، ساحل غربی شبه جزیره است و برای گردش در سارواک هم ماه های جون تا جولای مناسب هستند.

در هر وقتی از سال که به این کشور بروید، لباس کتان و غیر جذب، گزینه ی مناسبی است. علیرغم اسلامی بودن کشور، پوشش در آن آزاد است اما خانم ها برای جلوگیری از جلب توجه بهتر است لباس های کوتاه نپوشند و در آخر هم اینکه با توجه به متغیر بودن آب و هوا، بهتر است همیشه چتر همراهتان داشته باشید!

گردشگران سفر مالزی جهت کسب اطلاعات بیشتر  ده مکان دیدنی در سفر مالزی و بلیط لحظه آخری مالزی و بهترین هتل مالزی با شماره های 02187170 و 02188505454 با ما تماس حاصل فرمایید.

 

http://safaremalaysia.com

 

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn