مالزی در یک نگاه

 مالزی در یک نگاه

کشور مالزی از شبه جزیره ی مالزی تشکیل شده است که شامل 11 ایالت، 3 منطقه ی فدرال و ایالت های صباح و ساراواک که در جزیره ی بورنئو واقع شده، تشکیل شده است

پایتخت این کشور کوالالامپور

موقعیت جغرافیایی مالزی در 2 تا 7 درجه شمال خط استوا واقع شده و توسط دریای چین جنوبی از دو ایالت صباح و ساراواک که دارای مرز مشترک با اندونزی هستند جدا می شود. شبه جزیره مالزی  دارای مرز مشترک با تایلند در شمال و همسایه جنوبی آن سنگاپور است..

مساحت مالزی 329758 کیلومتر مربع

جمعیت 28 میلیون نفر

زبان مردم مالزی مالایی می باشد که زبان ملی این کشور است و از زبان انگلیسی نیز به طور معمول استفاده می شود. مالزیایی ها به لهجه ها و زبان های مختلفی صحبت می کنند.

مذهب رسمی مالزیایی ها اسلام است اما سایر ادیان نیز در انجام رسومات و اداب خود آزاد هستند و محدودیتی وجود  ندارد.

آب و هوای مالزی استوایی است و در تمام طول سال گرم می باشد همچنین میزان بارش سالانه از 2000 تا 2500 میلی متر تغییر می کند.

واحد پول مالزی رینگیت است که با  RM نشان داده می شود

وضعیت اقتصادی در این کشور به گونه ای است که تولید بخش اعظم آن را تشکیل می دهد و در عین حال گردشگری و کالاهایی همچون نفت، روغن نخل، لاستیک طبیعی و چوب سهم عمده ای در اقتصاد دارند.

زمان،ساعت استاندارد مالزی حدود 8 ساعت از ساعت گرینویچ و 16 ساعت از زمان استاندارد ایالات متحده اقیانوس آرام ، جلوتر است.

ورود به مالزی، دزوازه اصلی ورود به این کشور از طریق فرودگاه بین المللی کوالالامپور که در جنوب این شهر واقع شده امکان پذیر است  سایر فرودگاه های مالزی در شهر های پنانگ، جوهور بارو ، کوچینگ، کوتا کینابلو و جزیره ی لنکاوی واقع شده اند.مالزی دارای 2 ترمینال حمل و نقل کم هزینه است که در سپانگ و کوتا واقع شده است.همچنین دسترسی به مالزی از طریق راه آهن و جاده از سنگاپور و تایلند نیز امکان پذیر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تور لحظه آخری مالزی و بلیط لحظه آخری مالزی و تور کوالالامپور ویژه خرداد ماه با همکاران ما در آژانس مسافرتی تفریحات تماس حاصل فرمایید.

88505454 --- 87170 --- 88171899

http://safaremalaysia.com/

 

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn