احتمال بازگشت ویزای سه ماهه مالزی برای ایرانیان

احتمال بازگشت ویزای سه ماهه مالزی برای ایرانیان

وزیر گردشگری مالزی اعلام کرد که بسیاری از ایرانیانی که به مالزی سفر می کنند تقاضای افزایش اقامت در این کشور را دارند. و احتمال دارد که دوباره ویزای ایرانیان را تبدیل به ویزای سه ماهه کنیم.محمد نظری عبدالعزیز، وزیر گردشگری مالزی اعلام کرد که گردشگران ایرانی و شرکت های مرتبط با صنعت گردشگری ایرانی خواستار افزایش روادید اقامت در مالزی برای سه ماه شده اند ؛ سال گذشته تعداد۷۰ هزار ایرانی از کشور مالزی دیدن کردند که البته نسبت به سال گذشته کاهش داشت. از سوی دیگر تعداد مالزیائی هائی که به ایران سفر می کنند تعداد ایرانیان بسیار بسیار بیشتر می باشد و این عدم توازن به زیان گردشگری ایران بوده و خروج ارز را از کشور به همراه دارد.حال باید دید دلیل تصمیم وزیر گردشگری مالزی چیست؟کشور مالزی یکی از کشورهائی توریستیست که در رقابتی شدید است تا سهم بزرگی از بازاز گردشگری جهان را کسب نماید.تعداد آمار بالای گردشگر یک کشور یعنی خرید بیشتر و درآمدزائی و ارزآوری بیشتر برای کشور و در نهایت رشد و توسعه آن کشور. از سوی دیگر بالا بودن امار گردشگر یعنی ایجاد انگیزش برای سایر کشورها برای سفر به آن کشور.کاهش آمار ورود ایرانیان به مالزی به معنای انتخاب مقاصد گردشگری دیگر می باشد و این یعنی افزایش آمار گردشگری سایر کشورها و از دست دادن بازار گردشگری ایران برای مالزی.

ضمنامشکلات برای هواپیمائی مالزی و ناپدید شدن و انفجار چند هواپیمای مربوط به کشور مالزی زیان بزرگی به صنعت توریسم مالزی وارد کرد. زیرا آرامش و امنیت یکی از مهم ترین عوامل رشد و توسعه گردشگری در یک کشور می باشد.اما چرا دولت مالزی ویزائی را که قبلا سه ماهه بود بصورت یکطرفه قطع کرد؟احتمالا دولت مالزی فکر می کرد دلیل اصلی گسترش مواد مخدر ایرانیان هستند، اما پس از تحخقیق های گسترده دست داشتن سایر کشورها نیز به اثبات رسید و این شاید یکی از عوامل تجدید نظر دولت مازلی بادش و به این نتیجه رسیده که به جای پاک کردن صورت مسئله بهتر است مشکل را با افزایش امنیت و ارتقای استانداردهای جهانی در زمینه مبارزه هوشمندانه با مواد مخدر رفع نماید.

 

safaremalaysia.com

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn