حمل و نقل در مالزی

هزینه رفت و آمد در مالزی

کوالالامپور پایتخت مالزی در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. این شهر دارای سواحل بسیار زیبا برای افرادی  است که علاقه مند به تفریحات دریا و ساحل هستند. طبیعت استوایی و مناظر زیبا این شهر به همراه جاذبه های بسیاری که دارد باعث می شود بتوانید تعطیلات خوبی را در این شهر داشته باشید. اما باید به این نکته توجه داشت که وقتی به این شهر سفر می کنید برای تفریح و گشت و گذر در آن باید با سیستم حمل و نقل در کوالالامپور آشنا باشید.

سیستم حمل و نقل عمومی در مالزی

در مالزی چندین نوع وسیله حمل و نقل عمومی وجود دارد که شامل

قطار و مترو

حمل و نقل در مالزی

در کوالالامپور دو نوع قطار و مترو وجود دارد، KTM قطاری است که در خارج از شهر در میان شهرها رفت و آمد می کند و ظاهری تقریبا مثل قطارهای متروی ایران دارد و همچنین از نظر هزینه نیز به صرفه هستند. این قطار بیشتر در شهرهای بزرگ مالزی است و هزینه آن مثلا برای مسافتی ۱۵ کیلومتری ۲ تا ۳ رینگت است. در درون این قطارها صندلی های راحت به همراه سیستم تهویه مناسب وجود دارد که سفر را برای مسافران لذتبخش می کند. در این کشور نوعی قطار دیگر نیز وجود دارد که فقط در شهر کوالالامپور است، قطارهایی سریع السیر و برقی که به نام منوریل یا LRT شناخته می شوند و هزینه این قطار تقریبا دو برابر هزینه KTM می باشد.

اتوبوس

حمل و نقل در مالزی

در مالزی برای بسیاری از مسیرها اتوبوس وجود دارد و مردم زیادی نیز برای سفرهای خود از این وسیله استفاده می کنند. هزینه آن از قطار کمتر است و دارای امکانات خوبی همانند صندلی های راحت و سیستم تهویه می باشد. در این کشور برای سوار شدن به اتوبوس، بلیطی وجود ندارد و باید کرایه آن را به صورت نقدی پرداخت کنید، هزینه آن مثلا برای مسیری ۶ کیلومتری، فاصله بین دو ایستگاه، ۱ رینگت است.

تاکسی

حمل و نقل در مالزی

هزینه کرایه تاکسی مالزی بسیار بالاست بطوری که اگر مراقب نباشید ممکن است مجبور شوید همه پول هایی که برای گشت و گذار و تفریح در این شهر همراه خود دارید را خرج کرایه تاکسی کنید! هزینه ورودی به این تاکسی ها ۳ تا ۵ رینگت است و برای محاسبه قیمت نهایی از تاکسی متر استفاده می شود. بر روی این تاکسی مترها در هر لحظه هزینه ای که باید پرداخت شود نوشته می شود و باید در آخر همان مبلغ را به راننده تاکسی بدهید، مثلا برای مسیری ۴۰ کیلومتری باید ۶۰ رینگت پول بدهید. بعضی از تاکسی ها تاکسی متر ندارند و در صورتی که با مسیرها و قیمت ها آشنایی نداشته باشید ممکن است پول زیادی از شما بگیرند. پس قبل از سوار شدن به تاکسی هایی که تاکسی متر ندارند به خوبی با مسیرها و قیمت های هر مسیر آشنا شوید. تاکسی ها در این کشور برای پر شدن ظرفیت ماشین منتظر نمی مانند و به محض این که وارد آن شود راه می افتند پس اگر چند نفری سوار آن شوید می توانید کرایه را بین خود تقسیم کنید. سعی کنید تا جایی که می توانید در این شهر تاکسی سوار نشوید چون بسیار هزینه بر هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر  ده مکان دیدنی در سفر مالزی و آفر تور مالزی و باغ وحش سنگاپور با شماره های 02187170 و 02188505454 تماس حاصل فرمایید.

http://safaremalaysia.com

به اشتراک گذاشتن این مطلب:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn